webm

SPAW Editor

Posted on: Kwiecień 11, 2008

SPAW Editor to opensourcowy (licencja GNU GPL; istnieje też opcja komercyjna), napisany w PHP i JavaScripcie edytor tekstu typu WYSIWYG.

Działa w przeglądarce internetowej – obsługiwane rozwiązania to m.in. Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, a nawet stary Netscape i Mozilla sprzed czasów Firefoksa. SPAW Editor nadaje się zarówno do zastosowań internetowych (na stronę WWW), jak i do sieci lokalnej. Jest wielojęzyczny (ma różne wersje językowe interfejsu) i rozbudowywalny z użyciem wtyczek (pluginów). Modyfikacja wyglądu edytora jest z kolei łatwa dzięki motywom graficznym (ang. themes).

Cechą, która wyróżnia SPAW Editor pomiędzy innymi edytorami tekstowymi online, jest możliwość pracy z wieloma dokumentami jednocześnie, z użyciem mechanizmu zakładek (ang. tabs). Możemy się między nimi przełączać klikając na odpowiadające im etykiety, dostępne w pasku nad polem edycyjnym. Inny zestaw zakładek, umieszczonych poniżej tego pola, pozwala nam na zmianę sposobu wyświetlania tekstu, pomiędzy wersją WYSIWYG a kodem HTML.

Zaletą projektu SPAW Editor jest możliwość wypróbowania jego działania na stronie domowej. W wersji 2.0.7 programu rozbudowano interfejs dodawania linków oraz obsługę arkuszy stylów CSS. Rozszerzono także możliwości definiowania wyglądu czcionki, poprawiono formatowanie akapitów oraz wyłączono niepotrzebne wyświetlanie PHP-owych komunikatów z rodzaju notice. Dodano także nowe wersje językowe, w tym słowacką, rumuńską, włoską i turecką oraz usunięto parę błędów.

http://www.spaweditor.com

Źródło: E-letter PHP, http://www.elettery.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: